Nauka tańca brzucha

Post dodany przez Andrzej | 19-02-23 | Wydarzenia
Nauka tańca brzucha

W sobotnie popołudnie w naszej kawiarni odbyły się warsztaty tańca brzucha, prowadzone przez znaną tancerkę z Egiptu, Amirę el-Sayed. To był wyjątkowy dzień dla wszystkich, którzy pojawili się, by nauczyć się tajników orientalnego tańca.

O godzinie 14:00 sala, w której odbywały się warsztaty, zaczęła się zapełniać. Na środku umieszczono platformę, która była punktem centralnym całego wydarzenia. Na ścianach wisiały ręcznie robione dywany, a w tle słychać było egipską muzykę. Na scenie Amira el-Sayed zaczynała już układać swoje narzędzia - egzotyczne akcesoria takie jak chusty, kastanietki i tamburyny. Atmosfera była wspaniała, a uczestnicy byli podekscytowani na myśl o tym, co ich czeka.

Po krótkim wprowadzeniu, uczestnicy zaczęli się rozgrzewać pod okiem Amiry. Początkowo uczyła podstawowych ruchów, które były kluczowe do dalszego tańczenia. Potem skupiała się na bardziej zaawansowanych elementach, takich jak izolacje ciała i kombinacje ruchów.

Pomocna okazała się atmosfera, jaka panowała na warsztatach. Amira zachęcała uczestników, by pozwolili swojemu ciału poruszać się w rytm muzyki, a jednocześnie byli skoncentrowani na swoim oddechu i związku z ziemią. Wszyscy byli podekscytowani, by nauczyć się czegoś nowego i poczuć się bardziej pewnie w swoim ciele.

W czasie przerwy pomiędzy zajęciami, uczestnicy mogli odpocząć i skorzystać z kawowej oferty kawiarni. Wśród aromatów świeżo zaparzonej kawy, krążyły rozmowy o tym, jak doskonalić swoje umiejętności taneczne. Na stołach ustawionych wokół sceny znajdowały się pudełka z przekąskami i wodą, by nasi uczestnicy mieli coś na przekąskę.

Po przerwie Amira pokazała bardziej złożone sekwencje i zachęcała do wyrażania siebie przez ruch. Uczestnicy byli zaangażowani w naukę i wykazywali się dużą kreatywnością, łącząc ruchy w swój własny styl. Wszyscy zanurzyli się w muzyce i ruchu, pochłonięci tym, co dzieje się w ich ciałach.

Wraz z upływem czasu uczestniczki warsztatów coraz bardziej odprężały się i zaczynały swobodnie poruszać biodrami, podczas gdy orientalne rytmy podkręcały tempo. Na twarzach pojawiały się uśmiechy, a niektóre zaczynały nawet krzyknąć z radości, gdy udawało im się opanować trudniejsze kroki. To były niezapomniane warsztaty, oby takich więcej!

"Tańcząc, nie tylko wyrażamy siebie, ale przede wszystkim oddajemy hołd kobiecości, jej siłę, piękno i wytrwałość."

Amira el-Sayed, instruktorka tańca brzucha