Wydarzenia

W filozofii chińskiej życie ludzkie dzieli się na 5 etapów.
Człowiek rodzi się w przemianie Drzewa, dorasta w żywiole Ognia, okres dojrzałości przeżywa w energii Ziemi, by poprzez element Metalu dotrzeć do żywiołu Wody, czyli starości.
W każdej z tych faz mamy różne potrzeby, które powinniśmy odpowiednio zaspokajać, tak żeby energie yin i yang, przenikając się wzajemnie, pozostawały w równowadze.
Odzyskaniu tej pierwotnej równowagi służyć mają organizowane przez nas wydarzenia. Ich formy są różne – od warsztatów przez spotkania, wykłady, medytacje.
Różnorodność pozwala na wolność istnienia, jasność myślenia i „szerokokątność” spojrzenia…
Zapraszamy Was na spotkania:

Dla Ducha:

 • Treningi uważności
 • Psychosomatykę
 • Ustawienia Hellingera
 • Sesje oddechowe
 • Indywidualne sesje numerologiczne
 • Sesje i warsztaty bioenergoterapeutyczne
 • Rytuały Tybetańskie
 • Vedic Art
 • Arteterapia dla dzieci
 • Opowieści pielgrzymów świata
 • Koncerty
 • Wieczorki literackie

Dla Ciała:

 • Warsztaty gotowania kuchni według 5 przemian
 • Warsztaty gotowania makrobiotycznego
 • Warsztaty gotowania witariańskiego
 • Warsztaty gotowania ayurwedyjskiego
 • Wykłady promujące zdrowy styl życia

 

i nieskończenie wiele innych, zależnych od nas, ale i od Was – każdy pomysł warsztatu, szkolenia, wystawy czy koncertu możecie nam przedstawić: wydarzenia@nalanda.com.pl

Salkę warsztatową oraz antresolę można wynająć na swoje wydarzenie czy jako przestrzeń na spotkania prywatne, urodziny i inne uroczystości. 

Szczegóły w lokalu,  pod adresem wydarzenia@nalanda.com.pl lub pod nr tel.  508-330-079 

 

24. stycznia – Cykl spotkań: „Powrót do kreatywności i uważności z malarstwem Vedic Art I/II stopień.”

vedicart-organizer007Dlaczego Złota Edycja Grupy Vedic Art?

Prowadząc od 3 lat warsztaty malarstwa Vedic Art w KsięgarnioKawiarnia Nalanda podczas naszych spotkań skupiałam się na oryginalnej metodzie malarstwa VA według jej twórcy C. Kallmana.
Będąć w stałym procesie rozwoju i doskonalenia siebie uświadomiłam sobie, że we wszystkich metodach, technikach istotą jest to samo: chodzi o szczęśliwe życie w dobrobycie teraz, tutaj.

Stąd moja nowa idea, aby spotkania z Vedic Art wzbogacić o inne narzędzia: ćwiczenia z zakresu mindfulness, praca z mandalą, techniki relaksacyjne, techniki myślenia wizualnego, praktyczne wskazówki „Jak być kreatywnym na codzień?”.

Złota Edycja, ponieważ złoto w kulturze wschodniej – wedyjskiej jest symbolem dobrobytu i bogactwa, a moją intencją jest wzbogacenie dotychczasowej formuły wtorkowych spotkań.
Czym jest Vedic Art?
Vedic Art to metoda rozwoju osobistego, która jest dostępna dla każdego, niezależnie od wieku i innych doświadczeń. Stąd, kiedy osoby zainteresowane warsztatami pytają mnie „Czy trzeba umieć malować?” odpowiadam nie, ponieważ każdy z nas posiada tę umiejętność od urodzenia. Zapominamy o niej podczas dorastania. Jako osoby dorosłe zatracamy kontakt ze swoim wnętrzem, stając się wyposażeni w całą paletę przekonań, stereotypów, które sprawiają że nasza kreatywność jest zablokowana. Podczas 9 spotkań poznajemy 17 zasad – Słów Kluczy Wedyjskiej Sztuki Kreacji, dzięki którym uwalniamy potencjał twórczy. Malując obrazy według zasad VA uruchamiamy proces który sprawia, że uwalniamy się od wielu fałszywych przekonań na swój temat na przykład takich jak: „nie potrafię”, „nie uda się”… Doświadczając osobiście tej pięknej metody nawiązujemy kontakt ze swoim wnętrzem. Nawiązanie dialogu ze swoim pierwotnym Ja sprawia, że odkrywamy prawdę w sobie. Stąd, z czasem zanika potrzeba poszukiwania wiedzy na zewnątrz w postaci opinii innych, udziału w kolejnych warsztatach, czytania stosu poradników które sprawią, że będzie nam się żyło lepiej. Osobiste doświadczenie malarstwa Vedic Art sprawia, że stajemy się bardziej kreatywni we wszystkich dziedzinach życia.

Czytaj dalej

25. stycznia – Medytacja harmonizująca energie czakramów

rpmangrafikaSerdecznie zapraszam do udziału w prowadzonych przeze mnie sesjach medytacyjnych harmonizujących przepływ energii w czakramach naszego ciała.

W pierwszej części sesji wykonujemy prowadzoną medytację uwalniającą od emocjonalnych i mentalnych blokad utrudniających przepływ energii w czakrach, następnie aktywujemy i otwieramy je kolejno, intonując mantry „bidża” – czyli święte, pierwotne sylaby (bidża znaczy – nasienie): LAM, VAM, RAM, YAM, HAM, AUM, pochodzące z tradycji orientalnej, odpowiadające poszczególnym czakramom. Intonacja mantr bidża połączona jest z dźwiękiem częstotliwości solfeggio (396, 417, 528, 639, 741, 852 i 963 Hz), które według Leonarda Horowitza, mają stymulujący wpływ na rozwój świadomości oraz regenerację i aktywację „uśpionych” sekwencji naszego kodu DNA. Sesję kończy prowadzona medytacja, podczas której tworzymy energetyczne pole ochronne stabilizujące aktywność, stopień otwarcia wszystkich czakramów oraz zapobiegające utracie wszelkich naszych wewnętrznych energii.

Już jednorazowy udział w sesji daje wyraźnie odczuwalne rezultaty, znacznej redukcji ulegają wszelkie blokady, napięcia oraz mentalne i emocjonalne zanieczyszczenia w czakramach. Regularne jej stosowanie na stałe wprowadza równowagę i harmonię przepływu energii, co natychmiast znajduje odzwierciedlenie w jakości i świadomości naszego życia codziennego.
Czytaj dalej

29. stycznia – Koncert mis i gongów

nowegongifb1Potrzebujesz wyciszenia, relaksu,
Rewitalizacji sił witalnych?
Doskwiera Ci stres, zabieganie, ciągły brak czasu?
Dźwięki gongów i mis oraz towarzyszące im wibracje przeniosą Was w niezwykłą podróż, pozwolą wyciszyć się i zrelaksować. Gong i misy dźwiękowe “przelewają” energię wprost do każdej komórki naszego ciała, dlatego koncert nie tylko słyszymy, ale odczuwamy całym sobą. Ciało uwalnia się od napięć i stresów, oddech pogłębia się, umysł harmonizuje przynosząc większy relaks i spokój niż podczas snu.
Czytaj dalej

29. stycznia – Medytacje Uważności

medytacje-uwaznosciKażda chwila to dar od życia.
Robię wdech, robię wydech,
Rozkwitam niczym kwiat,
Jestem świeży jak poranna rosa.
Jestem silny jak góra,
Jestem stały jak ziemia,
Jestem wolny.
Robię wdech, robię wydech,
Jestem wodą, w której odbija się to, co prawdziwe,
I czuję przestrzeń głęboko w moim wnętrzu.
Jestem wolny.
Thich Nhat Hanh

Wchodząc w przestrzeń uważności, otwieramy się na głęboki kontakt ze swoim ciałem, umysłem i sercem. Obserwujemy nasz oddech, myśli i emocje – takimi jakimi są – nie identyfikując się z nimi, ani ich nie odrzucając. Bez osądzania czy oceniania, stajemy twarzą twarz ze sobą i z tym, co w nas żywe. Tu i teraz, w tej jedynej i niepowtarzalnej chwili, dokonuje się nasz wybór: czy chcemy być wolni, czy nadal zniewoleni przez stare nawyki, myśli, emocje, lęki, schematy. Uświadamiamy sobie nasz pełny potencjał.

Zapraszam Cię do wspólnego praktykowania medytacji uważności w pozycji siedzącej (prowadzonej i w ciszy), leżącej (skanowanie ciała, relaks z dźwiękiem mis i gongu) a także w ruchu (chodzenie i elementy jogi). Poprzez włączenie medytacji miłującej dobroci (loving kindness), będziemy rozwijać naszą empatię i współodczuwanie. Dzięki praktyce uważności w naszym codziennym życiu pojawi się więcej przestrzeni na radość, akceptację, wdzięczność, a zmniejszy się poziom stresu i niepokoju.

Medytacje są dla Wszystkich, którzy chcieliby zapoznać się z praktyką uważności, jak i dla tych, którzy się z nią już zetknęli i pragną ją pogłębiać.
Czytaj dalej

30. stycznia – Grupowa sesja oddechowa

grupowa-sesja-oddechowaSesja odde­chowa to praca połączona z oddechem —metoda głębokiej relaksacji i jedna z prostszych metod pracy ze sobą.

Dzięki niej nauczysz się radzić sobie ze stresem i problemami dnia codziennego.

Oddech szybko pomaga wejść w stan głębokiego relaksu:

* Usuwa stres
* Oczysz­cza organizm
* Pobudza
* Rozpuszcza blokady nagromadzone latami na wszystkich poziomach fizycznym, psychicznym, emocjonalnym, duchowym i mentalnym
* Podnosi naszą silną, pulsującą, zmienną Energię Życia PRANĘ.
Czytaj dalej

31. stycznia – Cykl spotkań: „Powrót do kreatywności i uważności z malarstwem Vedic Art I/II stopień.”

vedicart-organizer033Dlaczego Złota Edycja Grupy Vedic Art?

Prowadząc od 3 lat warsztaty malarstwa Vedic Art w KsięgarnioKawiarnia Nalanda podczas naszych spotkań skupiałam się na oryginalnej metodzie malarstwa VA według jej twórcy C. Kallmana.
Będąć w stałym procesie rozwoju i doskonalenia siebie uświadomiłam sobie, że we wszystkich metodach, technikach istotą jest to samo: chodzi o szczęśliwe życie w dobrobycie teraz, tutaj.

Stąd moja nowa idea, aby spotkania z Vedic Art wzbogacić o inne narzędzia: ćwiczenia z zakresu mindfulness, praca z mandalą, techniki relaksacyjne, techniki myślenia wizualnego, praktyczne wskazówki „Jak być kreatywnym na codzień?”.

Złota Edycja, ponieważ złoto w kulturze wschodniej – wedyjskiej jest symbolem dobrobytu i bogactwa, a moją intencją jest wzbogacenie dotychczasowej formuły wtorkowych spotkań.
Czym jest Vedic Art?
Vedic Art to metoda rozwoju osobistego, która jest dostępna dla każdego, niezależnie od wieku i innych doświadczeń. Stąd, kiedy osoby zainteresowane warsztatami pytają mnie „Czy trzeba umieć malować?” odpowiadam nie, ponieważ każdy z nas posiada tę umiejętność od urodzenia. Zapominamy o niej podczas dorastania. Jako osoby dorosłe zatracamy kontakt ze swoim wnętrzem, stając się wyposażeni w całą paletę przekonań, stereotypów, które sprawiają że nasza kreatywność jest zablokowana. Podczas 9 spotkań poznajemy 17 zasad – Słów Kluczy Wedyjskiej Sztuki Kreacji, dzięki którym uwalniamy potencjał twórczy. Malując obrazy według zasad VA uruchamiamy proces który sprawia, że uwalniamy się od wielu fałszywych przekonań na swój temat na przykład takich jak: „nie potrafię”, „nie uda się”… Doświadczając osobiście tej pięknej metody nawiązujemy kontakt ze swoim wnętrzem. Nawiązanie dialogu ze swoim pierwotnym Ja sprawia, że odkrywamy prawdę w sobie. Stąd, z czasem zanika potrzeba poszukiwania wiedzy na zewnątrz w postaci opinii innych, udziału w kolejnych warsztatach, czytania stosu poradników które sprawią, że będzie nam się żyło lepiej. Osobiste doświadczenie malarstwa Vedic Art sprawia, że stajemy się bardziej kreatywni we wszystkich dziedzinach życia.

Czytaj dalej

10. luty – Kim Jestem a Narodziny – wykład otwarty i warsztat

5D4A6675aKim Jestem?Ja i Narodziny –Wrocław

warsztat Self-Encounters – Spotkania ze Sobą 18-19 luty 2017
poprzedzony wykładem w Nalandzie 10 luty godz 18.00

Ten, kto zajmuje się w terapii wszelkimi możliwymi problemami swojego dzieciństwa, młodości, partnerstwa czy pracy, ale nie zajął się jeszcze czasem sprzed swoich narodzin oraz doświadczeniami swojego porodu, ma kluczowe kwestie przed sobą.” Prof. Franz Ruppert

 

Pytanie „Kim Jestem?” to przewodnie pytanie, na które każdy z nas w jakiś sposób próbuje znaleźć odpowiedź.
Z drugiej strony niesiemy „skonstruowane ja”, które opiera się głównie na strategii żeby przeżyć i na naszym myśleniu, że takimi strategiami jesteśmy. To „skonstruowane ja” nie jest naszą prawdziwą tożsamością, ale zbiorowiskiem tego, co nam przypisano, utożsamień, ról, oczekiwań innych, itp.
Szczególnie, kiedy jesteśmy bardzo mali, potrzeba „bycia zobaczonym kim naprawdę jestem” może bardzo łatwo stać się punktem wyjścia do doświadczenia traumy tożsamości, którą nazywamy też Traumą Miłości.

Wykład jest poświęcony szczególnemu aspektowi traumy miłości, jakim może być okres około-narodzeniowy.

Self-Encounters są efektywną formą dekonstrukcji naszego fałszywego ja, które powstało w wyniku traumy i umożliwiają nam odkrywanie, kim naprawdę jesteśmy.
Ma to ogromne konsekwencje w naszym życiu prywatnym i zawodowym, relacjach, realizowaniu siebie, poczuciu własnego miejsca na ziemi.

Wykład poprzedzajacy warsztat:

MIEJSCE: KsięgarnioKawiarnia Nalanda pl.Kościuszki 12
TERMIN: 10. lutego (piątek) godz.18.00
WSTĘP WOLNY

Informacje praktyczne dotyczące warsztatu:

Koszt:
1) warsztat, praca własna – 450 zł
2) warsztat, uczestnictwo poprzez obserwację – 250 zł

Uwaga!
Metodologia, którą oferuję jest mocna i proszę głęboko rozważyć swoją gotowość udziału i wzięcia osobistej odpowiedzialności za własny rozwój.

Obecność obowiązkowa na całości warsztatów w tym również na wykładzie w piątek 10 lutego.

Termin:         
Sobota 18.02.2017
godz. 11.00 – 19.00
Niedziela 19.02.2017
godz.10.00 – 18.00   

Miejsce: Manomani, ul.Kościuszki 34, Pałacyk, II p.50-012 Wrocław

Koszt: 450 zł praca własna; 250 zł uczestnictwo

Kontakt :
kama@korytowska.eu 535 540 699

Wydarzenie na Facebook’u