Nasza przestrzeń

Nalanda to przestrzeń, w której udało nam się wypracować niecodzienny klimat i pomieścić wiele inspiracji. Odwiedzają nas klienci głodni pięcioprzemianowej kuchni oraz szukający szczególnego rodzaju literatury. Vegedajnia i księgarnia – tym jesteśmy przede wszystkim, ale zgodnie z naszymi przekonaniami nie lubimy szufladek. Nasze półki są otwarte, a wygodne fotele i kanapy czekają na gości.

Już w progu przywita Was zabytkowy kredens, a na nim słoiczki, kuszące całą gamą aromatycznych herbat – każda z innej bajki. Są więc susze owocowe, afrykański rooibos, chiński pu-erh, mieszanki mate, herbaty zielone, czarne i białe wzbogacone owocami i korzennymi przyprawami. W ekspresie parzymy świeżo zmieloną kawę włoską i kawę z plantacji fair-trade. W kuchni gotujemy gorące napoje według pięciu przemian. Do kawy, kawy zbożowej i herbaty, która wówczas przyjmuje nazwę jogi tea, dodajemy napar wzbogacony przyprawami – m. in. imbirem, cynamonem, kardamonem, goździkami i cytryną. Latem przygotowujemy własną orzeźwiającą lemoniadę. Zimą serwujemy rozgrzewającą wodę z imbirem i miodem oraz wodę z szafranem. Pysznym i zdrowym deserem w płynie może być natomiast pożywne smoothie, czyli gęsty sok z przetartych owoców słodzony miodem, a także owocowe koktajle.

Na oddzielną uwagę zasługuje nalandowy regał z rozmaitościami – naturalnymi kosmetykami, kadzidłami i przysmakami. Na półkach ustawiliśmy specjalnie wyselekcjonowane produkty, z których większość (szczególnie kosmetyki) została wypróbowana przez Nalandową ekipę. Wszystkie artykuły pochodzą od zaufanych producentów i importerów towarów ekologicznych i orientalnych.
Istotną rolę pełni w Nalandzie antresola, miejsce ciekawych i inspirujących spotkań – wykładów, warsztatów, opowieści o podróżach, czy wieczorków literackich i koncertów. Tuż za nią gości przyjmuje Świątynia, służąca medytacjom, relaksacji, masażom i innym rytuałom dla ciała i ducha.
Nieważne, czy czytasz książkę, jesz obiad, pijesz kawę, warsztatujesz czy robisz zakupy – wszystko w Nalandzie nabiera większego znaczenia! A jeśli czujesz niedosyt, koniecznie zajrzyj do naszej gazetki (znajdziesz ją na każdym stoliku) albo sprawdź, co nowego zamieściliśmy dla Ciebie na naszym blogu.